Biologické domino - Tráviaca sústava

Predmet:
Počet strán:
2
Veľkosť: 495.38 KB
Typ súboru: pdf
Predávajúci:
Nahrané:
Naposledy upravené:
11. 6. 2024
Zdieľať:

Biologické domino - Tráviaca sústava je edukatívna hra pre žiakov, ktorá im zábavným spôsobom pomôže spoznať fungovanie tráviacej sústavy. Hra obsahuje kartičky s obrázkami a textami, ktoré zobrazujú rôzne orgány a procesy trávenia. Hra je vhodná pri opakovaní tráviacej sústavy, bola zostavená na základe ŠVP a je vhodná pre žiakov 7. ročníka ZŠ.

Cieľ hry:
Cieľom hry je spojiť kartičky tak, aby sa obrázky a texty na susediacich kartičkách navzájom dopĺňali a dávali zmysel. Žiaci sa tak hravou formou učia o tom, ako potrava prechádza tráviacim traktom a ako sa z nej vstrebávajú živiny.

Ako hrať:
Hru môže hrať jeden alebo viacero hráčov. Kartičky sa zamiešajú a rozdajú sa hráčom. Prvý hráč položí na stôl ľubovoľnú kartičku. Ďalší hráč sa snaží priložiť kartičku tak, aby sa obrázok alebo text na nej zhodoval s obrázkom alebo textom na už položenej kartičke. Ak sa to podarí, hráč položí kartičku a jeho kolo sa končí. Ak sa mu to nepodarí, ťahá ďalšiu kartičku. Víťazom hry je ten hráč, ktorý sa ako prvý zbaví všetkých svojich kartičiek.

Biologické domino - Tráviaca sústava je skvelý spôsob, ako žiakom zábavnou formou sprostredkovať dôležité informácie o fungovaní tráviacej sústavy. Hra rozvíja ich kognitívne schopnosti a podporuje záujem o vedu a biológiu.

Ďalšie produkty od autora Bc. Romana Miková

133738
Biológia
7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Domino
Biologické domino - Dýchacia sústava je edukatívna hra pre žiakov, ktorá im zábavným spôsobom pomôže spoznať fungovanie
2.00 €
131997
Nepriradené k predmetu
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Diplomy, pochvaly
Diplomy na koniec školského roka Hľadáte originálne a zábavné diplomy na rozlúčku so školským rokom? V našej ponuke
4.00 €
136076
Fyzika
MŠ - predškoláci, Školský klub detí, 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Skladačky
Majú vaši žiaci radi rébusy ? Mám pre vás skvelú možnosť - Prešmyčky - Slnečná sústava. PDF súbor obsahuje 3 strany
0.99 €
136596
Nepriradené k predmetu
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Výzdoba triedy
Hľadáte pravidlá do triedy ? Ponúkam vám jednoduché minimalistické pravidlá triedy, PDF obsahuje 1 veľkú kartičku s
1.50 €
Biologické domino - Tráviaca sústava Biologické domino - Tráviaca sústava
Biologické domino - Tráviaca sústava je edukatívna hra pre žiakov, ktorá im zábavným spôsobom pomôže spoznať fungovanie tráviacej sústavy. Hra obsahuje kartičky s obrázkami a textami, ktoré zobrazujú rôzne orgány a procesy trávenia. Hra je vhodná pri opakovaní tráviacej sústavy, bola zostavená na základe ŠVP a je vhodná pre žiakov 7. ročníka ZŠ. Cieľ hry: Cieľom hry je spojiť kartičky tak, aby sa obrázky a texty na susediacich kartičkách navzájom dopĺňali a dávali zmysel. Žiaci sa tak hravou formou učia o tom, ako potrava prechádza tráviacim traktom a ako sa z nej vstrebávajú živiny. Ako hrať: Hru môže hrať jeden alebo viacero hráčov. Kartičky sa zamiešajú a rozdajú sa hráčom. Prvý hráč položí na stôl ľubovoľnú kartičku. Ďalší hráč sa snaží priložiť kartičku tak, aby sa obrázok alebo text na nej zhodoval s obrázkom alebo textom na už položenej kartičke. Ak sa to podarí, hráč položí kartičku a jeho kolo sa končí. Ak sa mu to nepodarí, ťahá ďalšiu kartičku. Víťazom hry je ten hráč, ktorý sa ako prvý zbaví všetkých svojich kartičiek. Biologické domino - Tráviaca sústava je skvelý spôsob, ako žiakom zábavnou formou sprostredkovať dôležité informácie o fungovaní tráviacej sústavy. Hra rozvíja ich kognitívne schopnosti a podporuje záujem o vedu a biológiu.
131203
Biológia>Didaktické hry>Domino>Skladačky>7.>ZŠ – 2. STUPEŇ>Ľudské telo
2.00